Manchester United a fost eliminată după înfrângerea de azi de pe terenul celor de la Leipzig, scor 3-2 ( Angelino 2′, Amadou Haidara 13′, Justin Kluivert 69′ / Bruno Fernandes 80′ (P), Paul Pogba 82′).

Gazdele au condus cu 2-0 după doar 13 minute, deschizând scorul prin Angelino, în minutul 2, jucător împrumutat de la Manchester City, rivala locală a celor de la United, iar mai apoi în minutul 13 să îi centreze lui Haidara pentru 2 la 0.

Justin Kluivert a marcat pentru 3-0 în minutul 69, United revenind pe final cu două goluri improbabile de a asigura egalul care ar fi trimis-o în optimile Champions League.

Jocul modest al celor de la United confirmă încă o dată forma slabă a echipei și lipsa de viziune a antrenorului.